Nadleśnictwo Rudy Raciborskie na rowerW poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni ruszyliśmy do lasu, a dokładnie do Rudzkich Lasów. Zostawiamy samochód na parkingu i ruszamy w las. Ludzi w niedzielę sporo....
Dużo rowerzystów, biegaczy i kijkowców- nordic walking. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo są tu ścieżki asfaltowe jak i również piaszczyste, szutrowe i typowo leśne. Świetne miejsce blisko Raciborza, Kędzierzyna Koźla, Rybnika i Gliwic do nauki jazdy rowerem dla najmłodszych. Na terenie lasu znajduje się dużo miejsc na biwak- są ławeczki, jest Zielona Klasa. Ostatnio utworzono platformę obserwacyjną gdzie możemy odpocząć i poobserwować jak się odradza las po niedawnym pożarze. Do tego jest rowerowa ścieżka dydaktyczna, kościółek "Magdalenka" oraz masa innych ciekawych obiektów. W zeszłym roku nawet udało nam się zobaczyć jelenia jak przechodził sobie spokojnie przez drogę.

Idealny zakończeniem dnia było dla nas jesienne pieczenie kiełbasy nad ogniskiem...ale to nie w lesie tylko na własnym podwórku. Niedziela idealna :)

Komentarze

Popularne posty