Rajd Rowerowy


U nas weekend na aktywnie. W piątek wyskoczyliśmy na krótką przejażdżkę po naszych terenach. Jechaliśmy przez Meandry Odry, a przerwa była na rybkę i czeskie "złote" w Rudyszwałdzie na Rakowcu, gdzie spotkaliśmy kolegów z "Raciborskich Wypadów Rowerowych". Na sobotę zapowiadał się jednak większy kilometraż
, gdyż zdecydowaliśmy się wziąć udział w organizowanym przez naszą lokalną firmę UTEX TERRA i Gminę Krzyżanowice rajdzie rowerowym. Z rana zbiórka była pod Urzędem Gminy, gdzie dostaliśmy sponsorowane przez Utex Terra opaski naramienne na telefon komórkowy. Nieco po 11.00 ruszyliśmy w gronie rodziny i znajomych w trasę, która prowadziła przez:
Krzyżanowice- Buków- Stawy "Wielikąt"- Pogrzebień- Brzezie- Nieboczowy- Ligotę Tworkowską- Odrę- Olzę- Nowy Dwór-"Kaczaland"
Początkowo trasa nie była zbyt wymagająca, a jedyną trudnością na trasie był podjazd pod punt widokowy w Pogrzebieniu gdzie była przerwa i zostaliśmy zaopatrzeni w drożdżówki i wodę mineralną. Dalej zwiedzaliśmy Nieboczowy i Ligotę Tworkowską, miejscowości, które za niedługo zostaną zalane wodą, gdyż budowany tam jest zbiornik przeciwpowodziowy "Racibórz Dolny". Finisz rajdu miał miejsce na terenie stawu rekreacyjnego sponsorującej firmy zwanym przez nas "Kaczaland", gdzie dostaliśmy pyszną grochówkę oraz złocisty trunek z pianką. Dla najmłodszych uczestników były soczki, woda i żelki. Cała trasa rajdu wyniosła w sumie jakieś 42 km i brało w nim udział ponad 250 osób. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, bo oprócz naszej i znajomego vozika były jeszcze chyba z 3-4 inne przyczepki rowerowe i masa rodziców czy opiekunów z dzieciakami w fotelikach.

"Gruppenführer"- czyli nasz lider
zbliża się peleton

nasza grupa- Krzyżanowice Łapacz

Jadymy

Voziki dwa i dzielni tatusiowie 

W firmowych barwach ;)

w trasie 

punkt widokowy w Pogrzebieniu

kolejka za prowiantem

widoczek na powiat

mało nas nie było

przerwa w Nieboczowach

to co tygryski lubią najbardziej- rzucanie kamieni do wody

uradowana bo się na fotkę załapała

zmierzamy do Odry 

jedzie gang tatusiów

pit-stop 

na finiszu

Ed uczy młodszego kolegę jak się podrywa dziewczyny

Trasa :)

Komentarze

Popularne posty